Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Z jakich przyczyn tak naprawdę warto bliżej poznawać Polskę? została wyłączona

Jaka część polskich Mazur jest w szczególności warta uwagi?
Mazury są względnie rozległym terenem, przecież czas jazdy ze wschodu na zachód nie należy do krótkich. Chociaż zapewne dużo w tym „zasługi” kiepskich, krętych dróg. No dobrze, lecz jakie miejsca są zatem godne odpowiedniej uwagi? Strzałem w dziesiątkę jest zaznajomienie się, choćby weekendowe, z tą wschodnią częścią Mazur! Chociaż Ełk i okolice są w zasadzie mniej popularne, aniżeli Mikołajki bądź Giżycko, to naprawdę nie można powiedzieć, że owa część tej pięknej krainy jest niewarta odwiedzin.
A tak się właśnie złożyło, że nie tak dawno temu powróciłem z Ełku, czyli największego miasta na Mazurach. Chociaż Ełk nie ma zbyt wielu zabytków, to jednak jest urokliwą miejscowością, która ciągle poszerza swoje walory. W sumie jedyną wadą Ełku jest brak dostępu do mazurskich jezior. Choć wysoce prawdopodobne, iż to się zmieni. Oczywiście w nawet centrum Ełku znajduje się jezioro, więc to wcale nie jest powiedziane, iż amatorzy kąpieli oraz plażowania będą podczas pobytu w Ełku narzekali na nudę. Szczególnie godna dużego zainteresowania jest ełcka promenada, a więc miejsce, które jest ładnie zlokalizowane, a jeszcze na dodatek bogate w rozrywki oraz knajpy. Warto w takim razie odwiedzić wschodnią część Mazur!

Szczegóły na portalu: http://milusiowo.pl/

Comments are closed.